doucovanie

doucovanie

Rudolfinská akademie – vzdělání v oboru umění

Přejete si mít přehled o dějinách umění, užitého umění sběratelství a památkové péče? Díky Asociaci starožitníků se můžete přihlásit na vzdělávací program. Co na vás čeká? Nahlédněte společně s námi pod pokličku tohoto vzdělávání.

O co se jedná

Patříte mezi obdivovatele starožitných předmětů nebo obrazů a chtěli byste se v tomto oboru náležitě vzdělat? Právě pro vás je určen dvouletý rekvalifikační kurz Rudolfinská akademie, který je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Budete navštěvovat nejen odborné přednášky, ale také se vydáte do muzeí, galerií či malířského ateliéru. Studium je ukončeno obhajobou závěrečné písemné práce a závěrečnou zkouškou. Přejete si i vy obdržet své Osvědčení o rekvalifikaci?

Jaké informace na vás čekají?

V rámcovém plánu přednášek na vás čekají informace z mnoha oblastí spojených s uměním. Během prvního ročníku se například seznámíte s románským, gotickým, renesančním či barokním uměním v Evropě. Budete ale také seznámeni například s aukčním řádem či zásadami památkové péče. V druhém ročníku se zase můžete těšit na poznatky o numismatice, gemologii, puncovnictví, zbraních, textiliích, porcelánu, zlatnictví, rytectví nebo historických zbraních. Dozvíte se také důležité informace o vývoji nábytku z hlediska typologie, konstrukce a způsobu zdobení.


Jak podat přihlášku

Pokud jste se ve zmíněných řádcích doslova našli, neváhejte a staňte se studentem tohoto rekvalifikačního kurzu. Podání přihlášky je jednoduché – provádí se online na stránkách Asociace starožitníků.

Obor je určen zejména pro:

  • pracovníky v obchodech se starožitnostmi
  • pracovníky muzeí
  • pracovníky galerií
  • sběratele
  • milovníky umění

Rezervujte si i vaše místo v akademii, která vám doplní chybějící informace z oblasti umění a získejte nové znalosti.

Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek